Hoşgeldiniz

ESKİŞEHİR OTO EKSPERTİZ RAPOR

Oto Ekspertiz Nedir?

Kökü eksper olan temel anlamı ile teknik bilgi sahibi olan kişiler üzerinde kullanılır. Oto ekspertiz ise kalifiyeli ustaların bir takım teknik cihaz ve gerekli ekipmanlar ile inceleme sonucu aldığı sonuçları yorumlaması durumudur. Şahsi yorumlar katmazlar, araçtan alınan verilerin istatistiklerine göre hareket etmektedirler.

Eskişehir Oto Ekspertiz Rapor Firması

            Eskişehir ekspertiz, olarak açılması planlanan firma,  eskişehir pilot garage, stratejik ve kalifiyeli ekip kurma yönünde ilerlemektedir. eskişehir ekspertiz firmalarından olan eskişehir pilot garage, son teknoloji cihaz ve ekipmanların teminini sağlamış olup, gerekli kriterleri taşıyan personel transferi ile açılacaktır. eskişehir oto ekspertiz olarak açılacak olan bu firma, piyasada örnekleri bulunan birçok müşteri memnuniyeti sağlayamamış firmalardan farklı olarak, müşteri odaklı departman desteği de sağlamaktadır.

eskişehir oto ekspertiz ile aracınızın geçmiş zamanda yaşamış olduğu bir takım kazalar sonucunda değişen parçası, aracın değişmesi gereken veya hasar görmüş alanların yakın zaman içerisinde çıkarabileceği masrafları analiz edip ve mekanik aksamalar ile ilgili bilgi vermeyi amaçlamaktadır. Bir nevi teknik cihaz ve ekipman desteği ile ileri görüş duruşu sergilemektedir eskişehir eskpetiz  firmaları. Ayrıca aracın nasıl bir işlemlerden geçip geçmemesi hakkında da eskişehir eskpetiz firmaları bu cihazlar sayesinde bilgi vermektedir. Bu sonuçların kapsamında firma eskişehir oto rapor müşteriye sağlanmaktadır. eskişehir oto rapor bilgi sisteminin yanı sıra bilgi sunumu da yapılmaktadır müşteriye.

Eskişehir Oto Rapor Sistemi 

Eskişehir ilinde bulunan aktif ekspertiz firmaları sayesinde oto rapor alabilmek oldukça kolaydır. Bu firmaların kaliteli ve tecrübeli hizmetleri 2.el bir araba alımında da çok büyük önem taşımaktadır(Araba alıcısı tarafından). eskişehir araç ekspertiz işlemleri büyük önem taşıdığı için talepler artmıştır. Talep üzerine yoğunlaşan firmalar da artmıştır. eskişehir araç ekspertiz işini en iyi şekilde icra edecek olan firmalar arasında yeni kurulacak olan firma da yer almaktadır. Bu firma da eskişehir en iyi oto ekspertiz firması olarak piyasa da etki yaratmayı hedeflemektedir. Oto rapor işlemleri de ekspertiz işlemlerini takiben yazılı bilgilerdir.

Ekspertiz ile yapılan işlemler sonucunda elde edilen bilgiler bu belgede yer almaktadır. 2.el araçlarda bu belgelerde veriler oldukça kabarık çıkabilmektedir. Özellikle 2.el oto alım satım işlemlerinde sıkça karşılaşılan bir durum vardır. Satıcı tarafından iddia edilen aracın bütün bakımlarının yapılmış olup, hasarsız ve kazasız olduğu gibi durumlar oldukça çok yer almaktadır ilan sitelerinde. Bu tür iddialara inanıldığı taktirde büyük ekonomik zararlar yaşanabilmesi mümkündür. eskişehir en iyi oto ekspertiz firması da en kaliteli hizmet için iddia edilen bu araçları en iyi şekilde inceleyebilmektedir. eskişehir ekspertiz merkezi içinde yer alan bir çok firma da oto ekspertiz işleminin yapılması gereken bir işlem olduğunu vurgulamaktadır.

Eskişehir Ekspertiz Hizmet Çeşitleri

Oto ekspertiz işlemleri aracın mevcut ve geçmiş durumlarını yansıtan bir işlemdir. Bu işlemler kalifiyeli ekip tarafından sağlanmaktadır. Test uygulanacak araçta herhangi bir sorun teşkil etmemektedir. eskişehir ekspertiz merkezi içinde yer alacak firma, ekspertiz işlemlerinde ne gibi testler uygulandığını ve hangi işlemlerin takip edildiğini müşterisine oldukça kapsamlı bir şekilde sunacak bir departman desteği sağlayacaktır. Bütün işlemlerin şeffaf olabilmesi adına işlemlerde müşteri istediği takdirde takip edebilmektedir. Bu oto ekspertiz işlemlerinde uygulanan testler ve işlemler aşağıda yer almaktadır. Ayrıca bütün test işlemlerini farklı ustalar gerçekleştirmektedir. Bu sayede alanında bilgili olan ustalardan daha çok verim alınır.

1 – İlk olarak araç motor testine tabii tutulur. Bu işlem ile aracın gücü, aşınma durumu ve yıpranma payı gibi durumlar belirlenir. Daha sonra ise teknik ustalarla aracın boyası, değişen parçası, hangi parçalarda boya kullanıldığı gibi durumlar bilgisayarlar ve ”teknik göz” ile takip edilir.

2 – DYNO kontrolü yapılır. Bu işlemi takiben yol simülasyonu, motor gücü ölçümü, tork ölçümleri, şanzuman aralığı ölçümü, tekerlek gücü ölçümü gibi işlemler sırasıyla devam etmektedir. Detaylıca inceleme yapılmaktadır. Bu işlemin sonunda da yine rapor hazırlanmaktadır.
Motor gücü ölçümü, her devirde ürettiği güç miktarını tespit etmektedir. Tork ölçümü ise hangi devirde motorun ne kadar tork ürettiğini verilere aktarır. Bu test aşamaları ise grafikler üzerinden yararlanılıp teknik bilgiler sunulur.

Pilot Garage Eskişehir

OTO EKSPERTİZ AŞAMALARI

 • 1

  ARAÇ KAYIT KABUL

  Araç Ruhsatı ile Kayıt Kabul için evraklar teslim edilir. Araç Test Alanına çekilirken sizde Pilot Cafe'de çayınızı yudumlarsınız

 • 2

  ARAÇ MOTOR TEST

  Araçlarınızın Motor Testi yapılarak ayrıntılı olarak inceleme yapılır

 • 3

  YANAL KAYMA FREN TEST

  Yanal Kayma ve Fren Test cihazlarımızla Araç üzerinde titizlikle inceleme yapılır. Ayrıca Lift üzerinde araç altı kontrolleri tamamlanır.

 • 4

  İÇ KONTROL VE TESLİM

  Araç iç kontrolleri ayrıntılı olarak yapılarak müşterilerimize bilgiler verilir. Siz ofise geçerek araç için gerekli bilgileri edinir ve aracı teslim alırsınız.